Podkarpackie Centrum Sportów Walki w Jaśle

Podkarpackie Centrum Sportów Walki. Fot. Archiwum UM Jasło

Podkarpackie Centrum Sportów Walki. Fot. Archiwum UM Jasło

W Jaśle powstaje Podkarpackie Centrum Sportów Walki. Z obiektu będą korzystać przede wszystkim jasielscy judocy oraz karatecy, którzy odnoszą duże sukcesy na arenach międzynarodowych.

W dniu 7 grudnia 2015 r. odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budową PCSW. Joanna Nocula oraz Paulina Górniak pomogły burmistrzowi miasta Jasła panu Ryszardowi Pabianowi we wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę przyszłej  hali.Budowa obiektu ma zostać zakończona w kwietniu 2017 roku. Wartość zadania wynosi 5 212 387,61 brutto, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej to 1 650 000,00 zł.

Budynek będzie dwukondygnacyjny, Na parterze znajdować się będzie m.in. sala do ćwiczeń wyposażona w trzy pełnowymiarowe maty do sportów walki wraz z widownią na 156 miejsc siedzących. Na poddaszu znajdować się będą pomieszczenia techniczne. Budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Obiekt budowany jest w kompleksie  Miejskiego Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ulicy Sikorskiego, obok Hali Sportowej i lodowiska. PCSW ma być areną dla zawodów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Stanowić również będzie kuźnię talentów.

Podkarpackie Centrum Sportów Walki w Jaśle

Zapraszamy do Galerii zdjęć ( ..z placu budowy oraz z uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.) Galeria będzie sukcesywnie wzbogacana o kolejne zdjęcia z kolejnych etapów budowy Centrum. Zatem warto śledzić naszą stronę i być na bieżąco.