VI Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo – podsumowanie

W dniach 5-6.03.2016 odbyła się szósta edycja zawodów judo organizowanych przez klub UKS ASW JUDO JASŁO. Po raz kolejny impreza sportowa przyciągnęła rzeszę miłośników judo z wielu klubów zarówno z naszego kraju jak również z Rumunii, Czech, Stanów Zjednoczonych, Słowacji, Ukrainy, Słowenii. Poziom zawodów jak zawsze był bardzo wysoki gdyż i w tym roku na jasielskich matach rywalizowali zawodnicy, którzy mają w swoim dorobku między innymi medale Mistrzostw Polski.

Na jasielskich matach rywalizowało 507 zawodników, którzy walczyli w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Jasła Pani Elwira Musiałowicz  – Czech, Przewodniczący rady Miasta Henryk Rak, Dyrektor MOSIR Pan Tadeusz Baniak, Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Jaśle Pan Kazimierz Mikrut, Prezes klubu ASW JUDO JASŁO Pani Celina Nocula oraz radna Miasta Jasła Pani Krystyna Sikora, a podczas ceremonii wręczenia nagród dla najlepszych zawodników i klubów oprócz w/w uczestniczył sekretarz Miasta Jasła Pan Paweł Rzońca.

Podczas ceremoni otwarcia wręczone zostały odznaczenia Polskiego Związku Judo za pracę na rzecz rozwoju judo w naszym regionie. Najwyższe odznaczenie medal Polskiego Związku Judo  otrzymał Pan Tadeusz Baniak, założyciel i twórca judo w naszym mieście, natomiast brązową odznaką odznaczeni zostali Alicja Muszańska, Karol Śmietana, Grzegorz Frączek, Agnieszka Sobczyk, Łukasz Pacocha.

Po oficjalnym rozpoczęciu  rozpoczęły się walki najmłodszych uczestników zawodów a następnie kolejnych grup wiekowych. Po każdej zakończonej grupie odbywała się dekoracja. Dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych czekały przepiękne medale ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zawodnicy klubu UKJ LEMUR WARSZAWA, na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci klubu UKS OLIMP NOWA SÓL a na trzecim miejscu znaleźli się zawodnicy klubu  AKADEMIA JUDO RZESZÓW. Tuż za podium na czwartej pozycji sklasyfikowani zostali gospodarze turnieju UKS ASW JUDO JASŁO. Warto zaznaczyć że w turnieju udział wzięło 41 klubów z 7 państw.

Natomiast drugi dzień to było spotkanie z wspaniałym polskim zawodnikiem Krzysztofem Wiłkomirskim dwukrotnym olimpijczykiem, medalistą Mistrzostw Świata i Europy. Zawodnik ten na zaproszenie naszego klubu poprowadził treningi dla zawodników, które zawierały dużą dawkę elementów technicznych. Treningi te na pewno przełożą się na dyspozycję podczas zawodów sportowych.

Organizacja tak dużego turnieju nie mogła by mieć miejsca bez wsparcia finansowego wielu instytucji oraz sponsorów za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy brały aktywnie udział w przygotowaniu zawodów oraz obsłudze imprezy.

Przemysław Czarnecki

UKS ASW – JUDO JASŁO

no images were found