Sukcesy naszych zawodników w Gdańsku

W dniach 15-16.11.2018 w  Gdańsku odbył się siódmy turniej International Judo League.

Wzięli w nim udział walczący o triumf w końcowej klasyfikacji cyklu nasi zawodnicy.

W Turnieju Judo im. Antoniego Reitera w Gdańsku wzięło udział ponad 600 zawodników z Polski, Ukrainy, Rosji, Czech. Wśród nich zawodnicy z Jasła, którzy mogą udział w turnieju zaliczyć do udanych. Aż dziewięcioro z nich wróciło znad morza z medalami.

Medaliści z ASW Judo Jasło:

Złote medale
Gabriela Jaracz (FU15 – 44 kg), Magdalena Lewicka (FU15 – 57 kg)

Srebrne medale
Oliwier Bęben, (MU13 – 31 kg), Filip Burda (MU11 – 39 kg), Oliwia Ulaszek (FU13 – 34 kg), Mateusz Kluszczyk (MU15 – 38 kg)

Brązowe medale
Weronika Ulaszek (FU11 – 25 kg), Aleksandra Sieńkowska (FU13 – 48 kg), Mikołaj Olchawa (MU13 – 42 kg)

Tuż za podium przegrywając walki o brązowe medale uplasowali się: Radosław Bęben, Kacper Maciuszczak, Joanna Nowosielska, Błażej Woźniak, Lena Kozek., Jagoda Dzik. Niestety walk eliminacyjnych nie przebrneli Wojciech Jaracz, Norbert Woźniak. 

Do rozegrania został już tylko jeden turniej – na początku grudnia w Opolu. ASW Judo Jasło zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej (1317,5 pkt), tracąc do prowadzącej Judo Legii Warszawa 190 pkt. i mając przewagę nad trzecim Conradem Gdańsk 219 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej Magdalena Lewicka pewnie zmierza po zwycięstwo w kategorii do lat 15. Drugie miejsce w tej kategorii zajmuje Gabriela Jaracz. Medalową pozycję będzie próbowała utrzymać Jagoda Dzik, która jest trzecia wśród 11-latków.

Udział w turnieju odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Jasła.

Dziękujemy władzom naszego Miasta za wspieranie naszych podopiecznych realizacji ich pasji.