Blanka i Julia medalistkami Mistrzostw Polski

W dniach 21-22.10.2023r w Rybiku odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w Judo.

Klub UKS ASW JUDO JASŁO reprezentowały dwie zawodniczki Blanka Zbylut oraz Julia Zagórska.

Zawody zgromadziły ponad 400 zawodników z 128 klubów.

Podczas tych zawodów ogromny sukces odniosły podopieczne trenera Przemysław Czarneckiego.

Złoty medal a tym samym tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Blanka Zbylut, natomiast jej koleżanka Julia Zagórska zdobyła brązowy medal.

Blanka w walkach eliminacyjnych pokonała zawodniczki z Krakowa, Warszawy i Opola a w finale zwyciężyła z zawodniczką z Wierzchosławic.

Julia natomiast podczas walk eliminacyjnych pokonał zawodniczki z Gdyni, Poznania ale niestety w walce półfinałowej musiała uznać wyższość swojej rywalki.

W walce o brązowy medal Julia pokonała zawodniczkę z Warszawy.

Obie rywalizowały w kategorii wagowej do 63kg. Reprezentantki naszego klubu kolejny raz udowo biły, że zaliczają się do grona najlepszych zawodniczek w naszym kraju.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Jasła za wspieranie działalności klubu.